Terapia manualna – Plewiska

Zapraszam na terapię manualną do mojego gabinetu w Plewiskach, miejscowości położonej w niedalekiej odległości od Poznania. Jest to metoda diagnostyczno-terapeutyczna. Pozwala na zdiagnozowanie przyczyny dolegliwości bólowych, a także przyniesienie ulgi w bólu. Terapia manualna, jak wskazuje nazwa, opiera się na ręcznej pracy rehabilitanta, bez wykorzystania dodatkowych urządzeń. Podczas zabiegu stosowane są różne techniki, między innymi ucisk, rozciąganie, odpowiednie układanie ciała pacjenta czy poruszanie jego kończynami. Terapia manualna łączy więc w sobie masaż klasyczny i elementy biomechaniki.

Terapia manualna przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych, szczególnie tych, które ograniczają zakres ruchu pacjenta. Pozwala na zniwelowanie napięć i poprawę ruchomości stawów. Już po pierwszym zabiegu odczuwalna jest znaczna różnica. Dla najlepszych efektów warto przeprowadzić jednak całą serię masaży.

Kiedy warto skorzystać z terapii manualnej?

Terapia manualna polecana jest przede wszystkim osobom, które borykają się z bólem i ograniczonym zakresem ruchu w stawach. Odpowiednio dobrane techniki pozwalają stopniowo niwelować nieprzyjemne dolegliwości bólowe, a także przywrócić pełną ruchomość stawu. Z tego też względu terapia manualna jest nieodzownym elementem rehabilitacji ortopedycznej. Pacjenci są na nią kierowani między innymi po przebytych zabiegach, na przykład artroskopii.

Terapia manualna stosowana jest także w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów oraz kręgosłupa. Z jej wykorzystaniem można zmniejszać dolegliwości bólowe wynikające z reumatoidalnego zapalania stawów, dyskopatii, kręgozmyku czy rwy kulszowej. Tego typu zabiegi sprawdzą się też w przypadku napięciowych bólów, na przykład spowodowanych stresem czy różnego rodzaju przeciążeń.

Serdecznie zapraszam na terapię manualną w moim gabinecie w Plewiskach!

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/szmergiel666/domains/rehawik.pl/public_html/plugins/system/helix3/core/classes/Minifier.php on line 227