Drenaż limfatyczny – Plewiska

Zajmuję się wykonywaniem drenażu limfatycznego w gabinecie w Plewiskach. Na wizyty zapraszam zarówno mieszkańców Plewisk, jak i okolicznych miejscowości, na przykład Poznania. Manualny drenaż limfatyczny to doskonały zabieg likwidujący obrzęki różnego pochodzenia. To terapia nie tylko dla zdrowia, lecz także dla poprawy urody. Jest uznawany za jeden z najefektywniejszych sposobów walki z cellulitem. Celem drenażu limfatycznego jest usprawnianie krążenia chłonki w układzie limfatycznym od naczyń chłonnych, włosowatych do najbliższego ujścia żylnego. Drenaż limfatyczny wykonuje się w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych.

Wskazania do drenażu limfatycznego:

  • obrzęki po ortopedycznych zabiegach operacyjnych,
  • obrzęki po zabiegach onkologicznych,
  • obrzęki po zabiegach liposukcji,
  • niewydolność układu limfatycznego,
  • zmiany miażdżycowe.

Jak przebiega zabieg drenażu limfatycznego?

Manualny drenaż limfatyczny to masaż wykonywany za pomocą specjalnych technik. Bazuje na powolnych ruchach ugniatających, najczęściej okrężnych. To dzięki nim rozluźniają się mięśnie, a chłonka zostaje przepchnięta. Drenaż limfatyczny przeprowadzany jest zawsze w kierunku serca, zgodnie z przepływem limfy. Oprócz ugniatania podczas zabiegu wykorzystuje się także ruchy rozcierające czy głaszczące. Sam masaż nie jest bolesny. Po jego zakończeniu pacjenci odczuwają lekkość i ulgę. Jest to więc świetna okazja nie tylko do tego, by zadbać o swoje zdrowie i wygląd, ale i do zrelaksowania się. W zależności od potrzeb drenaż może obejmować kończyny dolne, górne, twarz, klatkę piersiową lub brzuch. Aby przyniósł on najlepsze efekty, należy wykonywać go w seriach. Zalecana częstotliwość zabiegów to od 2 do 3 tygodniowo. Cała seria powinna obejmować około 10-20 wizyt.

Jak przygotować się do drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny nie wymaga specjalnego przygotowania. Zaleca się jedynie, aby dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, zarówno przed zabiegiem, jak i po nim. Należy pamiętać, że choć drenaż wykazuje szereg korzyści dla zdrowia, nie wszyscy mogą korzystać z jego dobrodziejstw. Wśród przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu znajdują się między innymi ciąża, miesiączka czy stany gorączkowe. Drenażu nie można wykonywać również u osób z aktywną chorobą nowotworową, chorobami nerek czy wątroby. Na zabieg nie mogą umówić się także osoby cierpiące na ostrą zakrzepicę żylną czy niewyrównane choroby sercowo-naczyniowe. Co ważne, drenaż nie jest rekomendowany u osób z żylakami. Z tego też względu, zanim przystąpię do wykonywania masażu, przeprowadzam szczegółowy wywiad z pacjentem.

Zapraszam na drenaż limfatyczny w moim gabinecie w Plewiskach!