Masaż sportowy – Plewiska

Masaż sportowy – masaż manualny, podczas którego poszczególne techniki wykonuje się energicznie i z dużą siłą. Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje:

  • rozgrzewającą (przygotowanie do treningu czy zawodów),
  • regeneracyjną (przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu prawidłowego),
  • leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów).

Masaż sportowy jest jednym z elementów wchodzących w skład kompleksu zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej.

Masaż sportowy wykonuję w moim gabinecie w Plewiskach. Do skorzystania z tego zabiegu zapraszam również osoby z okolic, na przykład z Poznania. Niewielka odległość dzieląca miejscowości pozwoli dotrzeć na masaż w zaledwie kilkanaście minut.

Dla kogo przeznaczony jest masaż sportowy?

Masaż sportowy jest przeznaczony dla wszystkich osób aktywnych fizycznie. Mogą z niego korzystać zarówno osoby uprawiające sport zawodowo, jak i amatorsko. W połączeniu z przemyślanym planem treningowym i odpowiednim żywieniem masaż sportowy jest w stanie przyspieszyć progres w danej dyscyplinie. Zabiegi w gabinecie rehabilitacyjnym pozwalają na szybszą regenerację mięśni, zrelaksowanie się po ciężkim treningu i lepsze przygotowanie do dalszego wysiłku. Dla najlepszych efektów warto regularnie korzystać z masażu sportowego.

Zalety masażu sportowego

Masaż sportowy przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim rozluźnia spięte mięśnie po intensywnych treningach, dzięki czemu szybciej się regenerują i umożliwiają dalszą pracę nad ciałem. Masaż jest jednak chwilą wytchnienia nie tylko dla ciała, ale i duszy. Reset od dużej liczby bodźców, związanych na przykład ze zbliżającymi się zawodami, jest potrzebny każdemu sportowcowi. Nie od dziś bowiem wiadomo, że psychika ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne. Z masaży można korzystać również przed wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Doskonale przygotowują one mięśnie do wytężonej pracy. Są też nieocenioną pomocą przy leczeniu ewentualnych kontuzji. W połączeniu z dodatkowymi zabiegami z pewnością szybko pozwolą odzyskać sprawność.

Zapraszam na masaż sportowy do mojego gabinetu w Plewiskach.