Terapia głęboka – Plewiska

Serdecznie zapraszam na zabieg terapii głębokiej, nazywany także masażem głębokim lub dokładniej masażem tkanek głębokich. Jest to rodzaj masażu pozwalający niemal natychmiastowo uwolnić ciało od napięć. Dociera do głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej, niwelując tym samym ból mięśniowy i powięziowy. Terapię przeprowadzam w moim gabinecie w Plewiskach. Do skorzystania z moich usług zachęcam także mieszkańców Poznania.

Terapia głęboka wbrew pozorom nie jest silnym i bolesnym masażem. Łączy w sobie kilka technik, między innymi masażu tkanki łącznej oraz terapii punktów spustowych. Każdy ruch rehabilitanta jest dokładnie przemyślany. Bazuje na odpowiedniej sile nacisku i precyzji w doborze miejsca. Masaż wykonywany jest powoli, aby rozluźnić wszystkie spięte miejsca. Do jego wykonania wykorzystuje się różnego rodzaju oliwki lub balsamy, które dodatkowo pozwalają zrelaksować się pacjentom.

Kiedy warto skorzystać z terapii głębokiej?

Terapia głęboka polecana jest przede wszystkim w przypadku bólów napięciowych. Najczęściej są to bóle lokalizujące się w kręgosłupie w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Zdarza się, że promieniują one do karku, barku czy nóg. Masaże głębokie są często stosowane także w przypadku urazów, między innymi stłuczeń, skręceń czy zwichnięć, zarówno kończyn górnych, jak i dolnych.

Terapia głęboka jest wykorzystywana również jako uzupełnienie leczenia bólu wywołanego różnego rodzaju schorzeniami. Należą do nich między innymi przepukliny kręgosłupa, fibromialgia czy miastenia. Masaż głęboki stosuje się też w przypadku dolegliwości bólowych spowodowanych wadami postawy.

Serdecznie zapraszam na terapię głęboką w moim gabinecie w Plewiskach!