Terapie w gabinecie rehabilitacji w Plewiskach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą terapii świadczonych przeze mnie w gabinecie rehabilitacji w Plewiskach. Terapie to zabiegi skupione na konkretnym problemie, zdecydowanie mniej ogólne niż masaże. Wśród nich wyróżnić można zabiegi rehabilitacyjne, bazujące na pracy rehabilitanta oraz zabiegi fizykalne, podczas których wykorzystywane są dodatkowe urządzenia. W zależności od schorzenia można stosować zabiegi pojedynczo lub łączyć je w kompleksowe serie.

Zabiegi rehabilitacyjne

W ramach zabiegów rehabilitacyjnych zajmuję się między innymi usprawnianiem po urazach powstałych na skutek upadku czy też przeciążeniach spowodowanych pracą fizyczną lub nadmiernym wysiłkiem podczas treningu. Oferuję również rehabilitację ortopedyczną, wdrażaną po złamaniach czy różnego rodzaju zabiegach i operacjach. W moim gabinecie skorzystać można też z terapii punktów spustowych, czyli niewielkich, ale bolesnych zgrubień w obrębie mięśni i powięzi. Pozostałe zabiegi to między innymi kinezjotaping, czyli plastrowanie dynamiczne czy suche igłowanie z wykorzystaniem igieł akupunkturowych.

Zabiegi fizykalne

Zabiegi fizykalne opierają się na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń. W mojej ofercie znajdują się trzy rodzaje tego typu terapii. Pierwsza z nich to naświetlanie lampą Sollux. Światłolecznictwo łagodzi między innymi bóle napięciowe czy dolegliwości spowodowane schorzeniami reumatoidalnymi. Oferuję również zabieg ultradźwięków. Sonoterapia wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Ostatni z zabiegów to fala uderzeniowa. Przynosi ulgę w bólu na przykład w schorzeniach takich jak ostroga piętowa.

Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą terapii.