Masaż zdrowotny w Plewiskach

Masaż zdrowotny to doskonałe uzupełnienie terapii farmakologicznej i rehabilitacji. Pomaga w leczeniu schorzeń narządu ruchu i zwyrodnień kręgosłupa, zmniejsza napięcie mięśni, poprawia ukrwienie i podnosi ogólną odporność organizmu. Sprzyja też lepszemu wchłanianiu lekarstw, widocznie zwiększając skuteczność terapii. Jest także kompleksowym zabiegiem psychofizycznym, który poprawia stan zdrowia, pomaga pozbyć się stresu i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Jak przebiega masaż zdrowotny?

Masaż zdrowotny jest masażem czerpiącym z kilku różnych technik. W zależności od dolegliwości zgłaszanych przez pacjenta wykorzystuje się między innymi ruchy ugniatające, rozciągające czy głaszczące. Obejmuje on obszar całego ciała. Pozwala więc złagodzić ból i rozluźnić spięcia kilku obszarów. Masaż zdrowotny stanowi doskonałe uzupełnienie pozostałych technik terapeutycznych skoncentrowanych na jednym schorzeniu, na przykład fali uderzeniowej. Polecany jest też dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie w sposób holistyczny.

Masaż głęboki

Masaż głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. Masaż głęboki czerpie techniki między innymi z rozluźniania mięśniowo-powięziowego, masażu tkanki łącznej, terapii punktów spustowych.

Kiedy warto skorzystać z masażu głębokiego?

Masaż głęboki to najlepszy wybór w przypadku silnie spiętych mięśni, które powodują ból i ograniczenie ruchomości. Z powodzeniem wykorzystywany jest po przebytych urazach czy w przypadku przeciążeń. Technika ta pozwala dotrzeć głębiej niż pozostałe masaże zdrowotne. Już jedna sesja pozwala odczuć znaczną ulgę w dolegliwościach. Dla jeszcze szybszych efektów można łączyć go z zabiegami fizykalnymi, na przykład ultradźwiękami.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny – głównym celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie i zrównoważenie napięcia mięśniowego powstałego na skutek naszego codziennego funkcjonowania. Jest to masaż, który korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Pozwala na głębokie odprężenie. Po zabiegu pacjenci czują się jak nowo narodzeni – mają więcej siły i lepszy humor.

Dla kogo przeznaczony jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest przeznaczony dla osób, którym zależy na odprężeniu ciała i umysłu. Doskonale sprawdza się w przypadku spięcia ciała spowodowanego między innymi stresem, na przykład związanym z pracą. Z powodzeniem można korzystać z niego również jako z formy relaksu.

Zapraszam na masaż zdrowotny do gabinetu w Plewiskach!