Masaże

W mojej ofercie znajdują się masaże całościowe (bez części intymnych), a także masaże poszczególnych partii ciała. Masaże wykonuję na profesjonalnym stole przeznaczonym do tych zabiegów, przy użyciu balsamu, oliwki lub olejku wedle uznania pacjenta/tki.)

Masaże Całościowe:

Masaż Zdrowotny
Masaż Sportowy
Masaż Klasyczny
Masaż Relaksacyjny
Masaż Niemowląt
Masaż Głęboki
Drenaż Limfatyczny

Masaże Poszczególnych Partii Ciała:

Masaż Kończyn dolnych
Masaż Pośladków
Masaż Kręgosłupa i Karku
Masaż Brzucha

Masaż Zdrowotny

Masaż Zdrowotny to doskonałe uzupełnienie terapii farmakologicznej i rehabilitacji. Pomaga w leczeniu schorzeń narządu ruchu i zwyrodnień kręgosłupa, zmniejsza napięcie mięśni, poprawia ukrwienie i podnosi ogólną odporność organizmu. Sprzyja też lepszemu wchłanianiu lekarstw, widocznie zwiększając skuteczność terapii. Jest także kompleksowym zabiegiem psychofizycznym, który poprawia stan zdrowia, pomaga pozbyć się stresu i cieszyć się dobrym samopoczuciem.

W górę

Masaż Sportowy

Masaż Sportowy - masaż manualny, podczas którego poszczególne techniki wykonuje się energicznie i z dużą siłą. Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje:


- rozgrzewającą (przygotowanie do treningu czy zawodów),
- regeneracyjną (przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu prawidłowego),
- leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów).
Masaż sportowy jest jednym z elementów, wchodzących w skład kompleksu zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej.

W górę

Masaż Klasyczny

Masaż Klasyczny - najpopularniejsza forma masażu mająca zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu chorób układu ruchu, układu nerwowego. Ma swoje zastosowanie w leczeniu schorzeń pediatrycznych, ginekologicznych, internistycznych. Wykonywany przez wykwalifikowanego terapeutę poprawia stan psychofizyczny pacjenta. Działa przeciwbólowo, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Jego regularne stosowanie pozwala utrzymać prawidłowe napięcie mięśni wpływając na dobre samopoczucie.

W górę

Masaż Relaksacyjny

Masaż Relaksacyjny - głównym celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie i zrównoważenie napięcia mięśniowego powstałego na skutek naszego codziennego funkcjonowania.

W górę

Masaż Niemowląt (Shantala)

Masaż Niemowląt - Polecany prawie wszystkim niemowlakom jest masaż Shantala. Można go wykonywać już od pierwszych dni życia dziecka. Masaż Shantala dobrze wpływa na rozwój niemowlaka, pomaga na kolkę, wspomaga rozwój mowy, ułatwia karmienie.

W górę

Masaż Głęboki

Masaż Głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. Masaż głęboki czerpie techniki między innymi z rozluźniania mięśniowo-powięziowego, masażu tkanki łącznej, terapii punktów spustowych.

W górę

Drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny to doskonały zabieg likwidujący obrzęki różnego pochodzenia. To terapia nie tylko dla zdrowia, lecz także dla poprawy urody. Jest uznawany za jeden z najefektywniejszych sposobów walki z celulitem. Celem drenażu limfatycznego jest usprawnianie krążenia chłonki w układzie limfatycznym od naczyń chłonnych, włosowatych do najbliższego ujścia żylnego. Drenaż limfatyczny wykonuje się w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych.


Wskazania do drenażu limfatycznego:
- obrzęki po ortopedycznych zabiegach operacyjnych,
- obrzęki po zabiegach onkologicznych,
- obrzęki po zabiegach liposukcji,
- niewydolność układu limfatycznego,
- zmiany miażdżycowe.

W górę


Masaż Kończyn dolnych

W górę

Masaż Pośladków

Masaż Pośladków - zabieg stosowany głównie na mięsień pośladkowy wielki, należący do mięśni obręczy biodrowej, wchodzący w skład grupy tylnej mięśni grzbietowych. Odgrywa on zasadniczą rolę w utrzymaniu pionowej postawy ciała jako prostownik stawów biodrowego i kolanowego. Masaż pośladka powinien być również wykonywany na zakończenie masowania kończyny dolnej, jak również wskazane jest wymasowanie mięśni pośladkowych podczas masowania grzbietu i kręgosłupa, co korzystnie wpłynie na prawidłową postawę ciała. Bardzo często ta część ciała jest pomijana w trakcie masażu kończyny dolnej i grzbietu, z uwagi na nadwrażliwość estetyczną. Pośladki, szczególnie u kobiet, stanowią ważny element wpływający na sylwetkę. W miarę upływu czasu mięśnie te tracą swoją jędrność, zmieniają kształt i dla większości kobiet są źródłem kompleksów. Do deformacji pośladków może dojść z powodu małej aktywności ruchowej, złej diety, schorzeń kręgosłupa i stawów biodrowych, narządów moczowo-płciowych oraz zaburzeń struktury tkanki łącznej. W obrębie tkanki łącznej tej okolicy gromadzą się bardzo łatwo tłuszcz i woda, których magazynowaniu sprzyja wysoki poziom żeńskich hormonów płciowych. Do najczęściej spotykanych deformacji pośladków należą zbyt grube, zbyt płaskie i zwiotczałe.

W górę

Masaż Kręgosłupa, Karku i Pleców

Masaż Kręgosłupa, Karku i Pleców obejmuje masaż kręgosłupa, masaż mięśni pleców, masaż mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji i zapobiegają jego skrzywieniom. Podczas masażu kręgosłupa pobudzone zostają również punkty bioaktywne. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawią, iż możecie Państwo osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie.

W górę

Masaż Brzucha

Masaż Brzucha ma na celu rozluźnienie narządów jamy brzusznej oraz poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych. Leczniczy masaż brzucha stosowany jest bardzo często przy zaparciach - efekty widoczne nawet tego samego dnia, a także w okresie połogu celem zapobiegania rozstępowi mięśniowemu, przyspieszeniu obkurczania macicy oraz uelastycznienia skóry brzucha.

W górę
© 2022 Rehawik. Wszystkie prawa zastrzeżone.